Czy po odchudzaniu zostanie mi obwisła skóra?

Zaczynam się odchudzać. Mam do zrzucenia 60 kilogramów przy wzroście 192cm, jestem mężczyzną, mam 21 lat. Obawiam się, podchodząc do diety i ćwiczeń, że (jeśli wytrzymam w postanowieniu) zostanie mi ogromna ilość obwisłej skóry. Czy oprócz zbilansowanej diety i aktywności fizycznej są jakieś inne metody, by móc zapobiec powstaniu takiego efektu?

Witam, 60 kg to bardzo duża ilość do stracenia, co znacznie zwiększa ryzyko pozostania nadmiaru skóry w partiach, gdzie tkanka tłuszczowa zostanie spalona w dużych ilościach. Efekt ten można zredukować poprzez racjonalne odchudzanie, tzn. odchudzanie w odpowiednim tempie – 0,5 do 1 kg na tydzień. Jak najbardziej nadmiar skóry można usunąć bądź skorygować ciało chirurgicznie. Jednak to już nie metoda prewencji, ale naprawy skutków. Pozdrawiam.