Czy po odejściu czopu śluzowego wystąpi poród do dwóch tygodni?

Witam serdecznie. Jestem w 36tc wczoraj miałam wizytę u ginekologa szyjka okey ktg w porządku na usg też idealnie. Wieczorem na bieliźnie dostrzegłam kawałek galarety wielkości zielonego groszku. Myślę że był to kawałek czopu bo było to dość mocne aż cieżkie do oderwania. Zastanawia mnie jak to możliwe gdy pare h wcześniej szyjka była twarda długa u zamknięta. Czy mogłam się pomylić? Czy to oznacza że urodzę do dwóch tyg? Z góry dziekuje za odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jest to raczej mało prawdopodobne, może to był po prostu śluz, nie mniej jednak zalecam obserwacje i pozostawanie w gotowości, w razie pojawienia się skurczów kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam