Czy po odstawieniu Biblocu muszę odczekać jakiś czas zanim zacznę brać Escitalopram?

Witam Od listopada biorę Bibloc, który obecnie odstawiam (błędna diagnoza) i biorę 1/2 tabletki 1,25 mg, przepisano mi Escitalopram i w ulotce jest taki zapis "NIE STOSOWAĆ leku Escitalopram Actavis, jeśli pacjent przyjmuje leki stosowane w chorobach serca lub leki, które mogą wpływać na rytm serca, takie jak: leki przeciwarytmiczne klasy IA i III" - rozumiem, że nie wolno łączyć tych leków? Czy po dostawieniu Biblocu muszę odczekać jakić czas zanim zaczę brać Escitalopram?

Witam.

Bibloc (bisoprolol) nie należy ani do klasy IA, ani do klasy III leków antyarytmicznych, tylko do klasy II-ej.
Po drugie stosowana przez Panią dawka jest bardzo mała.
Po trzecie, co prawda zachodzi interakcja pomiędzy tymi lekami (escitalopram zwiększa stężenie bisoprololu poprzez hamowanie jego metabolizmu), ale jest to praktycznie mała i nieznacząca interakcja.
Reasumując po odstawieniu Biblocu może Pani zacząć od razu przyjmować Escitalopram.