Czy po odstawieniu dziecka od piersi miesiączki nadal mogą być nieregularne?

Witam, chcciała bym sie dowiedzieć czy po odstawieniu dziecka od piersi miesiaczki nadak moga byc nie regularne? Po porodzie pierwszą miesiaczkę dostałam 4 miesiace po, cały czas karmiłam i przez jeszcze dwa trzy miesiace misiaczki były w miare regularne, teraz po tym jak dwa miesiace temu odstawiłam dziecko od piersi okres spóznia mi sie juz 5 dni.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zmiany hormonalne jakie zachodzą w Pani organizmie po odstawieniu dziecka od piersi jak najbardziej mogą być przyczyną opóźnienia miesiączki. Póki co nie ma powodów do niepokoju. Proszę cierpliwie poczekać na krwawienie.