Czy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mogą boleć jajniki?

Witam. Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Czekam wciąż na okres. Od paru dni odczuwam bóle podbrzusza, dokladnie jakby jajników. Czy tak się może zdarzyć? Czy to może być owulacja? (zrobiłam dziś test na wykrycie LH i wyszedł pozytywnie)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Owulacja jest bardzo prawdopodobna. Jeśli bóle nie ustąpią, proponuję wizytę u lekarza.