Czy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mogą wypadać włosy?

Witam. W lutym odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Po miesiącu zaczęły wypadać mi włosy, cykle są regularne, trwają 27-29 dni. Wprowadziłam Vitapil i Biotebal, które stosuje 3 mies., ale włosy wciąż wypadają. Mam jednak mnóstwo nowych, krótkich włosów, więc przy głowie brak przeswitow. Kiedy zrobić i jakie badania, żeby sprawdzić czy hormony się uregulowaly? Czy wypadanie może jeszcze samo się wyregulowac? W trakcie stosowania anty włosy prawie wcale nie wypadały, boję się, że wyłysieję.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję przede wszystkim oznaczyć poziom tsh i udać się do lekarza rodzinnego.