Czy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych stan cery się pogorszy?

Witam, mam problem dotyczący antykoncepcji hormonalnej, biorę tabletki okolo 3 lat. Przed jak i w trakcie ich brania nie miałam żadnych problemów z cera. Moje samopoczucie tez w znacznym stopniu sie nie pogorszylo oprócz częstego bólu głowy. Zdecydowalam odstawić hormony. Moje pytanie jest takie czy po odstawieniu możliwe są zmiany stanu cery czy wypadanie włosów? Bardzo się tego obawiam. Prosze o odpowiedz.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jest to możliwe, ale skoro wcześniej nie było takich problemów, mało prawdopodobne.
Pozdrawiam