Czy po operacji i narkozie włosy odrosną?

Witam, 2 lata temu przeszłam operację, oczywiście zabieg był wykonywany pod narkozą. Moje włosy bardzo na tym ucierpiały, dodam, że miałam gęste włosy. Próbowałam wszystkiego, począwszy od tabletek kończąc na szamponach. Proszę mi powiedzieć, czy jest szansa na to, że wszystko wróci do normy i włosy odrosną? Jeśli tak, to ile taki proces trwa i czy można go przyspieszyć? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Dwa lata to spory okres czasu, należałoby rozszerzyć badania w celu wykluczenia innej przyczyny dolegliwości. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego i wykonanie chociaż podstawowych badań w kierunku anemii i zaburzeń tarczycy.
Jeżeli stosuje Pani leki proszę również zwrócić uwagę czy nie mogą być one przyczyną nadmiernego wypadania włosów ( nadmierne wypadanie włosów mogą powodować między innymi leki krążeniowe, antykoncepcyjne, preparaty osłonowe na żołądek).
Wskazana jest także wizyta u dermatologa w celu wykluczenia dermatologicznych przyczyn wypadania włosów.
Pozdrawiam