Czy po operacji mój cykl mogł ulec skróceniu?

Witam, Mam pytanie, mam 30 lat, 18 lutego przeszlam operację usunięcia jajowodów z powodu obustronnych wodniakow. 5 marca dostalam miesiączki ktora trwala 6 dni i byla bardzo obfita i bolesna. Teraz po upływie 21 dni znowu dostalam okresu. Czy po operacji moj cykl mogl ulec skróceniu? Czy z powodu operacji moglo dojsc do zaburzen hormonalnych? Jakie badania powinnam wykonać?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Pani cykl powinien pozostać jak dotychczas. Proszę uważnie siebie obserwować. Jeśli kolejne 3 cykle również będą krótsze lub będą występować nieregularnie to wtedy proszę udać się na wizytę do ginekologa. Pozdrawiam.