Czy po operacji przepukliny można podróżować samolotem?

Witam, mam jeszcze jedno pytanie odnośnie przepukliny pępkowej. Czy po operacji przepukliny będę mogła podróżować samolotem? Pytam ponieważ miałam cesarskie cięcie i położna mówiła mi wtedy ,że nie wolno przez kilka tygodni podróżować samolotem. Proszę o odpowiedź i serdecznie dziękuję za odpowiedzi

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli okres pooperacyjny będzie przebiegał bez powikłań to nawet po tygodniu po operacji nie będzie przeciwwskazań do podróży samolotem. O szczegóły proszę zapytać lekarza prowadzącego.

Przez okres 4 tygodni raczej nie zalecałbym długich podróży samolotem. W późniejszym terminie bez żadnych problemów może Pani latać samolotem.