Czy po operacji udrożnienia żyły szyjnej mogą wystąpić drgawki i gorączka?

Moja teściowa jest po operacji udrożnienia żyły szyjnej (02.V.2018) wyszła ze szpitala 06.V. wszystko było w porządku jednak dziś dostała drgawek i gorączki. wezwałam pogotowie. Podano jej zastrzyk (pyralginę) i zalecono udać się jutro do lek. rodzinnego. Martwię się, że coś jednak jest nie tak. Czy po takiej operacji mogą wystąpić tego typu powikłania?

Lek. Paweł Szadkowski

Warto poradzić się w tej sprawie lekarza prowadzącego lub lekarza neurologa. Trudno, bez analizy historii choroby pacjenta, powiedzieć czy ww. objawy wynikały z choroby podstawowej, czy były powikłaniem pooperacyjnym. Konieczna jest ocena kliniczna.