Czy po operacji wycięcia guza potworniaka krzyżowo-guzicznego zwieracze nie zostały naruszone?

Witam. Moje dziecko miało operacje wycięcia guza potworniaka krzyżowo guzicznego. Po operacji usłyszałam ze przewód pokarmowy jest nie narusozny. Czy to oznacza ze zwieracze tez ??

Lek. Paweł Szadkowski

Najpewniej tak. Gdyby doszło do jakiegokolwiek naruszenia, lekarze poinformowaliby o tym Panią. Zawsze może Pani ponownie zapytać o to chirurga wykonującego zabieg.