Czy po operacji zespolenia kciuk się zrośnie?

Witam 4 tygodnie temu miałam operację kciuka prawego. Było to zespolenie stawu. Teraz nosze reke w ortezie. Jednak za kazdym razem gdy ja zdejmuje by zmienic opatrunek kciuk wygląda okropnie. Wygląda jak zdeformowany ( jest poodciskany od blaszek z ortezy) . Boję się ze coś nie tak się może zrosnąć. Co zrobić w tej sytuacji ?

W tej sytuacji trzeba z tym problemem udać się na kontrolną wizytę do ortopedy, być może trzeba będzie wykonać kontrolne RTG celem oceny zrostu. O wszystkim zadecyduje ortopeda po bezpośrednim badaniu. Pełny zrost kości najczęściej pojawia się po 6-8 tygodniach od złamaniu.