Czy po owocach można pić wodę?

Witam Państwa mam pytanie odnośnie picia wody mineralnej niegazowanej po owocach.Mianowicie chodzi mi o truskawki w całości bądź truskawki w postaci jogurtu albo koktajlu.Słyszałam prze różne wersje np.że grozi to biegunką, a także że można dostać skrętu jelit.Proszę o poradę czy tak rzeczywiście jest czy to po prostu wymysły ludzi. Czy po owocach można pić wodę czy są jakieś owoce po których tego unikać Pozdrawiam serdecznie

Witam,

Ogólnie rzecz biorąc nie ma ku temu przeciwwskazań. Jednak może to powodować biegunki i dolegliwości żołądkowe. Jest to kwestia indywidualna. Nie zalecam popijać bezpośrednio po spożyciu żadnego z posiłków, ponieważ rozrzedza Pani w ten sposób soki trawienne i trawienie przebiega wolniej. Najlepiej odczekać około 30min po posiłku i dopiero pić.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk