Czy po perforacji jelita można uprawiać karate?

Witam, jestem rok po perforacji jelita. Czy mogła bym chodzic na karate? Czy wrazie uderzenia w brzuch moze to jelito peknac? Justyna

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani jaka była przyczyna perforacji jelita. Niemniej nie powinno być to przeciwwskazaniem do uprawiania sportu. Jelita nie działają w ten sposób, że perforują po uderzeniu. Najlepiej, gdyby Pani zasięgnęła opinii lekarza, który wie cokolwiek o Pani historii medycznej.