Czy po pettingu może spóźniać mi się okres?

Witam,
jestem dziewicą, uprawiałam petting z chłopakiem, zabawialiśmy się swoim ciałem, on doszedł. Kiedy trzymałam rękę na jego penisie, on trzymał też palce w mojej pochwie, nie potrafię dokładnie stwierdzić, czy robił to tylko wcześniej przed wytryskiem czy po wytrysku, również wkładał palce do mojej pochwy, czy jest możliwość zajścia w ciążę?
Okres powinnam dostać wczoraj, jednak ani dzisiaj ani wczoraj go nie dostałam, a zawsze jest regularnie (cały cykl trwa 25 dni, a to były dni płodne).
Strasznie się boję i przez to stresuję, no i w ciągu ostatniego 1,5 tygodnia schudłam jakieś 3 kg. Czy to przez to spóźnia mi się okres, czy jednak jest możliwość, że mogę zajść w ciążę?
Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W sytuacji, gdy na palcach wkładanych do pochwy znajduje się nasienie, nie można wykluczyć zapłodnienia. Prawdopodobieństwo jest zależne od fazy cyklu, a także ilości nasienia wprowadzonych do pochwy.

Przyczyn zatrzymania miesiączki może być wiele, najczęstszą jest ciąża, jednakże w Twoim przypadku przyczyną może być nadmierny stres.

Przemiany hormonalne są zależne od ilości tkanki tłuszczowej, jednakże prawdopodobnie w tak krótkim czasie nie doszło u Ciebie do tak znacznej utraty ilości tkanki tłuszczowej, aby mogło to spowodować zaburzenia hormonalne.

Być może termin okresu ulegnie przesunięciu z powodu nadmiernego napięcia nerwowego. Proponuję do uspokojenia wykonać test ciążowy, min. po 14 dniach od kontaktu seksualnego, wówczas wynik można uznać za wiarygodny.

Redakcja abcZdrowie.pl