Czy po pierwszym razie mogło dojść do zapłodnienia?

Witam!
Mam typowy problem i pewnie często się powtarzający. Mam 18 lat, mój chłopak 20. Cykl miesiączkowy trwa u mnie ok. 28-30 dni. Z reguły jest regularny, czasem wahania 1-3-dniowe.
Ostatnią miesiączkę miałam 26 listopada. 10 grudnia, czyli 13 dnia cyklu, kochałam się pierwszy raz z moim chłopakiem. Zabezpieczyliśmy się prezerwatywą. Od tego czasu robiliśmy to już kilkakrotnie (zawsze się zabezpieczając).
Miesiączkę powinnam dostać ok. 26 grudnia, jednak nic się takiego nie wydarzyło. Tydzień temu robiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Przez ostatnie 2 tyg. chodziłam niewyspana, a tydzień przed świętami byłam przeziębiona. Bolą mnie piersi oraz mam bóle podbrzusza.
Nie wiem, czy może mieć to coś wspólnego, ale mam zdiagnozowaną torbiel lewego jajnika wielkości 4,5 cm. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam!

Witam serdecznie!
Jak rozumiem, obawiasz się, że mogło dojść do zapłodnienia. Szansa na zapłodnienie jest zawsze, jeśli dochodzi do stosunku w trakcie dni płodnych. Przy stosowaniu antykoncepcji szanse te są jednak znacznie niższe. Jeżeli zdecydowaliście się na prezerwatywę i założyliście ją zgodnie z instrukcją, to ryzyko ciąży jest praktycznie równe 0.
Wydłużenie cyklu może być spowodowane wspomnianą torbielą, infekcją, przemęczeniem. Myślę, że w przeciągu kilku dni powinno wystąpić krwawienie.
Test najlepiej wykonać co najmniej 14 dni po stosunku - wtedy wynik można uznać za wiarygodny.
Pozdrawiam