Pominięcie dwóch tabletek a ryzyko ciąży

Witam, od pół roku biorę tabletki Y***. Zawsze je brałam regularnie. W marcu przed okresem dostałam jakieś plamienia po czym ustały. Ostatnio miałam zatrucie pokarmowe, przy czym wymiotowałam, potem jak już było lepiej zapomniałam dwóch tabletek i dodam, że współżyłam z chłopakiem i co na dodatek dostałam drugi okres w miesiącu. Robiłam test ciążowy - wynik negatywny. Czy jest możliwość, że się pomylił, bo boję się, że przez moje roztrzepanie mogę być w ciąży, oczywiście bym się cieszyła.

Witam serdecznie! W przypadku pominięcia dwóch tabletek dochodzi do osłabienia skuteczności preparatu, a tym samym zwiększenia ryzyka ciąży. Opisywane plamienie nie było miesiączką, a krwawieniem z odstawienia, efektem obniżenia skuteczności preparatu. Jeżeli w tamtym czasie dochodziło do zbliżeń, konieczne będzie wykluczenie ciąży za pomocą testu. Proszę pamiętać, że wiarygodne wyniki uzyskujemy dopiero 14 dni po ryzykownym zbliżeniu. Jeżeli test ciążowy wykonany był po dwóch tygodniach od pominięcia tabletek, to wynik można uznać za wiarygodny. Pozdrawiam