Czy po porodowym zapaleniu tarczycy należy wykonać kolejne badanie krzywej cukrowej?

Dzien dobry! Czy przy poporodowym zapaleniu tarczycy i cukrzycy ciążowej, która się jeszcze nie unormowała, można wykonać kolejne badanie krzywej cukrowej? Miałam powtórzyć po trzech miesiącach, ale endokrynolog twierdzi, że przy tym zapaleniu cukry się nie wyreguluja.prosze o szybką odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję stosować się do zaleceń lekarza endokrynologa i wykonać stosowne badania w późniejszym terminie.