Czy po Pramolanie nie będę zachowywać się sennie i dziwnie?

Witam. Od 2 miesięcy zaczęły się u mnie nagle szumy uszne i bóle głowy. Rezonans magnetyczny głowy bez kontrastu i badanie laryngologiczne/audiologiczne w normie. Lekarz zalecił lek Pramolan 2x1. Mam małe dziecko, boję się, że nie wstanę do niego w nocy po tym leku. Czy jest on uzależniający? Nie będę zachowywać się po nim sennie i dziwnie? Jestem pełna obaw, nie choruję i nigdy nie brałam żadnych leków.

Witam!
Pramolan jest lekiem stosowanym przy zaburzeniach lękowych, w tym z somatyzacją, nie powoduje uzależnienia, rzadko zwalnia motorykę i refleks. Pierwsze działania terapeutyczne pojawiają się po dwóch tygodniach. Należy zachować ostrożność w przyjmowaniu innych substancji psychoaktywnych. Nie jest polecany u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Lek stosunkowo niezły, ale są lepsze. Aby uzyskać lepszy i trwalszy efekt, konieczna jest psychoterapia.
Powodzenia
W. Łuczkowski.