Czy po przebytej boreliozie może nastąpić nawrót?

Czy będąc w stanie po przebytej boeriozie można obawiać się nawrotu choroby?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jeżeli choroba została rozpoznana w ciągu 3 miesięcy po zakażeniu i odpowiednio leczona ryzyko przejścia w fazę przewlekłą rokowanie jest bardzo dobre. Czasami może dojść do przewlekłej postaci boreliozy, która objawia się postacią skórną, stawową lub neuroboreliozą. Także ryzyko nawrotu pod tymi trzema postaciami istnieje jednak jak wspomniałam zależy od początkowego rozpoznania i leczenia.
Pozdrawiam