Czy po przerwaniu masturbacji powróci pełny wzwód?

Witam Mam 22 lata i od 2 miesięcy spotykam się z dziewczyną. Mój problem jest taki, że do tej pory nie współżyłem z dziewczyną. W tym czasie ograniczałem się do masturbacji i filmów pornograficznych. Kilka dni temu próbowałem się kochać z moją dziewczyną, ale efekt był taki, że nie osiągnąłem prawidłowego wzwodu. Nie potrafię tego zrozumieć, ponieważ byłem podniecony. Chciałbym się zapytać, czy "terapia" jaką sobie zastosowałem, czyli odstawienie masturbacji i filmów pornograficznych i podejmowanie częstszych prób przyniesie efekt? Jestem osobą nieśmiałą i wstydliwą, co na pewno nie pomaga mi w tej trudnej sytuacji.
22 LAT ponad rok temu

Witam!

Ograniczenie, zwłaszcza nadmiernej, masturbacji jest właściwym postępowaniem, które może przywrócić właściwą wrażliwość w obrębie prącia, a tym samym pozwolić czerpać satysfakcję ze współżycia.

Kłopoty z osiągnięciem wzwodu u mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają współżycie są dolegliwością częstą i z reguły ustępują samoistnie. Ważna jest w takim wypadku dbałość o właściwą, nieskrępowaną atmosferę współżycia i ogólne rozluźnienie.

Jeżeli stres i obawa o powodzenie współżycia są szczególnie silne, pomocna może być również specjalistyczna konsultacja psychologiczna.

Pozdrawiam