Czy po przyklejeniu pierwszego plastra z drugiego opakowania powinnam stosować dodatkową ochronę?

Witam, od niedawna zaczęłam stosować plastry antykoncepcyjne Evra i mam taką sytuację... Regularnie o tej samej porze zmieniałam plastry, tydzień po tygodniu, teraz mam 7-dniową przerwę i chcę wiedzieć czy po przyklejeniu pierwszego plastra z drugiego opakowania powinnam z partnerem stosować dodatkową ochronę (prezerwatywę) przez kolejne siedem dni do czasu naklejenia drugiego plastra, czy może antykoncepcja działa cały czas?

Lek. Tomasz Budlewski

Antykoncepcja powinna byc zachowana i nie jest konieczne stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji. Proszę pamiętac iż niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji.