Czy po radioterapii raka migdałka należy unikać słońca?

Czy po radioterapii z powodu raka migdałka/3 lata temu/wychodzac na słonce powinnam zasłaniac twarz i szyję,czy zakaz dotyczy tylko typowego opalania.czy moge na urlopie opalac nogi rece czy zakaz dotyczy całego ciała.Jesli tak to co mi grozi?Opalac sie nie mam zamiaru ale chciałabym wiedzieć czy moge bezpiecznie pospacerować po plaży,wykąpac się w morzu?Czy moge stosować kremy z filtrem,a moze muszę je stosować?Wiem,ze słońce niezdrowe ale chciała bym chociaż troszkę cieszyć się latem.

Cieszyć się latem nigdy nie bronimy naszym pacjentom. Prosimy jedynie o rozsądek i używanie filtra o SPF 50. Proszę nie ryzykować. Filtr zawsze, nawet na spacer.