Czy po raz kolejny muszę stosować Heviran?

Dzień dobry, Niespełna dwa lata temu wyskoczyła mi na karku boląca i piekąca wysypka. Okazało się że to półpasiec. Teraz znowu zaczyna robić się coś podobnego (powiększyło się od wczoraj, piecze i boli). Wygląda tak: https://imageshack.us/i/poico8duj Ostatnim razem lekarz zaleciła heviran. Jeśli lekarz na żywo potwierdzi że to półpasiec, to czy muszę znowu brać heviran? Wtedy bardzo rozregulował mi żołądek na długi czas. W zasadzie od tamtego czasu mam nadwrażliwy żołądek.

Lek. Katarzyna Szymczak

Niestety raczej konieczne będzie ponowne przyjmowanie leków.
Pozdrawiam