Czy po raz kolejny powinnam przebadać wątrobę?

Mam 41 lat,rok temu mialam problem wątroba,zrobiłam usg okazało sie ze jest stluszczona i powiekszona,brałam esential forte,bylam na diecie,po czasie wszystko wróciło do normy.Od marca tego roku znow mam bole pod prawym zebrem,lek.juz nie pomaga,pije ostroplest plamisty,schudłam bo jestem na diecie,czuje ciagle kłucie,rozpierania i niestrawność,do tego oddaje czesto mocz i mam w nim ceglaste zlogi w moczu i piasek,prosze mi powiedziec czy mam znow przebadac watrobe bo do urologa jestem umowiona

Tak, warto byłoby wykonać kontrolne USG jamy brzusznej oraz sprawdzić parametry funkcjonowania wątroby. Do rozważenia należy także określenie czy przypadkiem dolegliwości nie pochodzą ze strony górnego odcinka przewodu pokarmowego (np. żołądka, dwunastnicy) dlatego warto byłoby w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem. Być może konieczne okaże się także wykonanie gastroskopii.