Czy po rzuceniu palenia można zachorować na raka?

Witam! Chciałabym rzucić palenie papierosów. Pale od okolo 7-8lat. Tylko ostatnio przeczytalam na forum, ze po rzucaniu palenia objawia sie duzo chorob i po okolo 2-3latach mozna zachorowac na raka pluc. Dziekuje.

Lek. Katarzyna Szymczak

Na nowotwór można zachorować także po rzuceniu palenia papierosów, jednak jest to nieprawda, że samo zaprzestanie palenia może wywołać chorobę. Im krócej będzie Pani paliła tym lepiej dla organizmu!
Pozdrawiam