Czy po skończeniu okresu mogę zażyć tabletkę antykoncepcyjną?

Witam .Chciałam zapytać kończy mi sie okres ,czy po skończeniu mogę zazyć tabletkę antykoncepcyjną? czy bedzie to bezpieczne? czy musze poczekać do przyszłego miesiaca. To bedzie moja pierwsza antykoncepcja tabletkowa.

Dzień dobry, przyjmowanie tabletek powinno rozpocząć się 1. dnia cyklu (pierwszy dzień miesiączki), najpóźniej 5. dnia, stosując dodatkowe zabezpieczenie przez tydzień. Jeżeli jest później, proszę poczekać do następnego miesiąca.