Czy po stosunku bez zabezpieczenia duże są szanse na ciążę?

Witam. Uprawiałem seks po pijaku ze swoją przyjaciółką bez zabezpieczenia. Nie pamiętam połowy stosunku. Biorąc pod uwagę najgorsza opcję, że skończyłem w środku, zajście przez nią w ciąże przy tym fakcie jest stuprocentowe?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie. Szacuje sie ze około 30% stosunków nie zabezpieczonych kończy się ciąża.

MichaĹ Kurek

Szanowny Panie!

Wszystko zależy od fazy cyklu w której znajdowała się partnerka. Całkowite wyliczone ryzyko dla stosunku bez zabezpieczenia to 85%.

z poważaniem
Michał Kurek