Czy po szyciu chirurgicznym można ćwiczyć na siłowni?

Witam. 2 tygodnie temu miałem szyte 2 rany na przedramieniu(na jednej ranie 5 szwów a na drugiej 1) 3 dni temu miałem zdejmowane szwy i mam pytanie czy mogę już iść na siłownię ? Czy podczas treningu rany się nie rozejdą?

Lek. Paweł Szadkowski

Sugerowałbym odczekać kilka tygodni, żeby blizna miała czas się odpowiednio wykształcić i nabrać odporności. Forsowne ćwiczenia świeżo po zdjęciu szwów utrudnią gojenie się rany i mogą spowodować jej otwarcie.