Czy po tabletkach antykoncepcyjnych można mieć obolałe piersi?

Witam. Od 13 dni biorę tabletki antykoncepcyjne, moje piersi są bardzo obolałe i obrzmiałe, również dostrzegłam powiększenie sutków i lekkie zabarwienie brodawek ale tylko delikatne. Kochałam się z chłopakiem wcześniej przed tabletkami ale z prezerwatywą, a w czasie brania tabletek kochałam się z nim dwa razy przy 8 i 11 tabletce ale do wytrysku nie doszło. Czy bolące piersi są skutkiem ubocznym tabletek? Czy to jakiś objaw ciąży? W dodatku od kiedy zaczęłam się kochać często kłują mnie jajniki, ale już teraz trochę mniej? Co mam o tym myśleć?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wśród najczęściej występujących działań niepożądanych, które dotykają kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną znajdują się wahania nastroju, bóle głowy, bóle brzucha, trądzik, bóle piersi, powiększenie piersi, bolesne lub nieregularne miesiączki czy zwiększenie masy ciała.
Twoje objawy najprawdopodobniej wynikają zatem z rozpoczęcia antykoncepcji hormonalnej. Gdbyby jednak nie ustąpiły po pierwszych 3-4 opakowaniach lub nasiliły się, proszę skonsultować się z lekarzem.