Czy po tabletkach "po" okres może się spóźnić?

Witam. Moja żona musiała zażyć tabletkę "po", ponieważ czuliśmy się niebezpiecznie. Czy po tej tabletce może spóźnić się jej okres?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletka po stosunku najczęściej powoduje wystąpienie krwawienia (zwykle przed czasem). Jeśli jednak tabletka została zażyta krótko po miesiączce, krwawienie mogło nie wystąpić, a cykl został rozregulowany i "normalna" miesiączka może się spoźnić.

Proponuję jednak wykonać test ciążowy.