Czy po takim czasie bóle stawów, ból głowy mogą być skutkiem boreliozy?

Witam, ponad 20 lat temu ukąsił mnie kleszcz pod kolanem. Został on usunięty ale po jakimś czasie podczas kąpieli pojawił się rumień, który się powiększał. Po jakimś czasie zniknął. Czy po takim czasie, bóle stawów, ból głowy mogą być skutkiem boleriozy? Robiłam jakiś czas temu podstawowe badanie na boleriozę i wynik był negatywny.

Lek. Tomasz Budlewski

A jaka metoda badania w kierunku boreliozy? Sadze ze wskazana jest diagnostyka reumatologiczna