Czy po takim czasie wstrzyknięcie hialuronidazy pomoże rozpuścić kwas?

Witam, ponad rok temu wypełniałam usta kwasem hialuronowym- od początku na ustach miałam widoczne nierówności, osoba u której to robiłam próbowała to wyrównać i twierdziła, że kwas się wchłonie, do tej pory mam widoczne i wyczuwalne gulki. Czy po takim czasie wstrzyknięcie hialuronidazy pomoże rozpuścić kwas?

Witam serdecznie. Użycie hialuronidazy po takim czasie mija sie z celem. Co do grudek to pojawiają sie sporadycznie. Wynikają albo z jakości użytego materiału, albo występowania chorób autoimmunologicznych. W razie wątpliwosci zapraszam na konsultacje do gabinetu SILVER Clinic.

Zalecam konsultację u lekarza medycyny estetycznej w celu oceny zmian. Jest kilka metod, za pomoca których można usunąć tego typu niepożądane zmiany, z hialuronidazą włącznie. . Bez badania nie można stwierdzić, którą z nich należy u Pani zastosować.

Jeżeli rzeczywiście jest tam nagromadzony kwas hialuronowy to hialuronidaza zadziała. Trzeba się jednak liczyć z nierównościami i ewentualnym wyrównaniem ponownie kwasem. Przede wszystkim musi Panią obejrzeć dobry lekarz z doswiadczeniem w rozpuszczaniu kwasu hialuronidazą.

Hialuronidaza zadziała na grudki kwasu hialuronowego. Czasem przez zabiegiem tego typu wskazane jest badanie USG, w tym wypadku czerwieni wargowej, Wcześniej zabieg musi poprzedzić badanie lekarskie,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel