Czy po tamtym badaniu hsg mogły znów powstać jakieś zrosty?

Witam, półtora roku staraliśmy się o dziecko, monitoring był ok. Poszłam na hsg wyniki: oba jajowody w zrostach- uległy udroznieniu w miarę podawania środka cieniujacego i powietrza. Po tym badaniu zaszlam odrazu w ciążę. Urodziłam rok temu. Badanie miałam 2 lata temu. Teraz chce znów zajść w ciążę i nie chce tracić czasu. Czy po tamtym badaniu hsg mogły znów powstać jakieś zrosty? Czy na wszelki wypadek zrobić teraz hsg żeby nie tracić czasu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze zrosty mogły powstać ponownie , proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa