Czy po tych dwóch miesiącach od usunięcia pęcherzyka żółciowego można również bez obaw okazyjnie pić alkohol?

1, 5 miesiąca temu miałam usuwany pęcherzyk żółciowy metodą laparaskopową. Na wypisie ze szpitala była informacja, że należy stosować dietę przez 2 miesiące. Czy po tych dwóch miesiącach można również bez obaw okazyjnie pić alkohol? Co z ćwiczeniami fizycznymi, np. brzuszkami?

Lek. Michał Lenard

Tak, po dwóch miesiącach może Pani okazyjnie spożywać alkohol. Ćwiczenia fizyczne również są dozwolone, jeżeli blizny po zabiegu prawidłowo się zagoiły. Sugeruję jednak zacząć od łagodniejszych ćwiczeń i krótkiego czasu ich trwania, a następnie stopniowo zwiększać ich intensywność. Pozdrawiam!