Czy po tych zabiegach ja mogę ćwiczyć?

Witam mam pytanie od paru lat chce zrzucić parę kilogramów bez skutku mam 36 lat problem zaczął się przed trzydziestka zachodzące w ciążę po ciąży doszły problemy zdrowotne niedoczynność tarczycy i kamień na woreczku pecherzowym i ciężko zgubić kilogramy czy ja w ogóle mogę ćwiczyć największy problem z brzuchem niejem słodyczy staram jeść do osiemnastej ale mam mało ruchów bo większość czasu jestem w domu z poważaniem Sabina

Witam serdecznie,

oczywiście, może Pani ćwiczyć. Do tego proszę wprowadzić zdrowa i odpowiednio zbilansowaną dietę a waga zacznie spadać.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Trudno jest jednak dobrać treningi nie znając Pani możliwości. Warto mieszać plany treningowe, ponieważ mięśnie się przyzwyczajają do ćwiczeń i z czasem może Pani nie zauważyć postępów. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń, aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego.
Pamięta Pani również, że oprócz aktywności fizycznej bardzo ważna jest prawidłowo zbilansowana dieta. Jadłospis powinien być dostosowany do Pani zapotrzebowania energetycznego. Bardzo ważne jest to co jemy przed i po treningu.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk