Czy po udarze można stosować diety odchudzające?

Witam.mam 47lat.4lata temu przeszlam udar.biore leki przeciwzakrzepowe.chciala bym zgubic dwa kilo a co za tym idzie zazywac bialko.Boje sie jednak ze sobie zaszkodze.czy moge prosic o porade co powinnam zrobic?pozdrawiam .

Zapraszam na konsultację dietetyczną w celu ułożeniu prawidłowego i dobrze zbilansowanego planu żywieniowego.

Pozdrawiam
Dietetyk mgr Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado w Warszawie

Witam serdecznie,
oczywiśce może się Pani odchudzać jeżeli są ku temu potrzeby ale redukcja wagi powinna odbywać się dzięki zmianie nawyków żywieniowych, wprowadzeniu zdrowej i odpwiednio zbilansowanej diety a nie jedynie poprzez zwiększenie ilości bialka. Jadłospis powinien być dobrany pod względem pani zapotrzebwania energetycznego i stanu zdrowia.Najlepiej zrobić to pod okiem dietetyka a nie działać na właśną ręka aby sobie nie zaszkodzić. W wyniku zbyt dużej podaży białka można doprowadzić do problemów z nerkami oraz zakwaszenia organizmu.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk