Czy po urazie głowy konieczna jest tomografia?

Dzień dobry, dwa dni temu uderzyłam sie dosyc mocno w glowe, nie wystąpiła utrata przytomności, wymioty, żadne niepokojące objawy. Oprócz tego, że od tego czasu cały czas boli mnie głowa po stronie uderzenia. Nie jest to mocny ból. Czy powinno mnie to niepokoić i czy konieczna jest tomografia? Kontaktowałam sie z lekarzem, który powiedział, że jeśli do 8 godzin po uderzeniu nie miałam żadnych objawów, to nie trzeba robić tomografi. Czy to prawda?

Witam serdecznie,

Jeśli lekarz z którym Pani się kontaktowała zalecił nie wykonywanie badań dodatkowych po urazie głowy, to proszę się zastosować do jego zaleceń. Niemniej jednak, jeśli wystąpią u Pani objawy takie jak ból głowy, nudności, wymioty etc. to wówczas bezzwłocznie zgłosić się do lekarza celem konsultacji.

Pozdrawiam.

Witam!
Trzeba poczekać, powinno samo ustąpić. Nie robi się TK po każdym uderzeniu. Konsultujący Panią lekarz miał rację.
Powodzenia
W. Łuczkowski.