Czy po ustabilizowaniu się poziomu hormonów tarczycy włosy zaczną odrastać?

  Mam 17 lat, mam zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy oraz problem związany z nadmiernym wypadaniem włosów. Od mniej więcej pół roku przyjmuje E***, wcześniej był to E*** 25, obecnie przyjmuje E*** 50, dawka ta wkrótce zostanie zwiększona. W moim pytaniu chodzi mi głównie o to, czy włosy zaczną odrastać, czy też po prostu przestaną "tylko" wypadać. Prosiłbym również o radę w sprawie ewentualnych odżywek czy innych środków.

17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Niestety w przebiegu niedoczynności tarczycy mogą pojawiać się zmiany w strukturze włosa, stają się suche, łamliwe, nadmiernie wypadają. Po wyrównaniu gospodarki hormonalnej powinna nastąpić poprawa i włosy powinny  zacząć odrastać, proces ten wymaga jednak czasu.
Jeżeli chodzi o zalecenia to najlepiej dobrać odżywki do rodzaju włosów.
Wiele informacji na ten temat znajdzie Pan na naszym portalu, między innymi tutaj:
http://portal.abczdrowie.pl/srodki-kosmetyczne-na-lysienie#12936158947651&250Xwidget-1293615893875
http://portal.abczdrowie.pl/srodki-kosmetyczne-na-porost-wlosow#12936159728751&250Xwidget-1293615972062

Proszę dalej wyrównywać zaburzenia hormonalne, a z czasem kondycja włosów powinna się poprawić.

Pozdrawiam