Czy po usunięciu guza ślinianki należy stosować antybiotyk?

Witam, Niedawno miałam usuwany guz ślinianki przyusznej (tumor mixtus), na wszystkich stronach internetowych pisze, że po takim zabiegu powinny być wprowadzone antybiotyki. Mi natomiast żadnych nie podano, w związku z tym mam zapytanie czy to może wywołać jakiś skutek uboczny bądź zwiększyć ryzyko wznowienia guza?

witam, proszę stosować się do zaleceń lekarza a nie pseudoinformacji z internetu, to lekarz ustala czy są wskazania do podania antybiotyku czy nie