Czy po usunięciu guzka piersi muszę poddać się terapii hormonalnej?

Witam,

mam 40 lat, miesiąc temu miałam usuniętego guzka z piersi, wynik histopatologiczny podobno jest super i nie mam się czym martwić, ale lekarz powiedział mi, że w trzecim miesiącu od wycięcia guza zaczniemy terapię hormonalną. Czy to jest konieczne? Co ma na celu ta terapia i czy na pewno nie ma powodu do zmartwień? Boję się, że lekarz nie powiedział mi prawdy, a następną wizytę mam dopiero za miesiąc i nie zniosę tej niepewności.

Pozdrawiam Ania.

Witam serdecznie.

Wszelkie watpliwości powinna Pani rozwiać w rozmowie z lekarzem prowadzącym. To bardzo ważne, aby miała Pani do niego zaufanie. Lekarz nie może zatajać przed pacjentem informacji - więc skoro twierdzi, ze wynik histopatologiczny jest w porządku, tak w istocie musi byc.

Niestety nie znając pełnej historii Pani choroby, wyniku badania hist-pat guzka, trudno mi wypowiadać sie na temat zaleconej terapii. Być może chodzi o zaburzenia hormonalne, w których stosuje się leczenie w celu uregulowania gospodarki hormonalnej organizmu. Hormonoterapię stosuje się także w raku piersi, ale jest to zupełnie inny rodzaj leczenia i inny jest jego cel.

Pozdrawiam serdecznie