Czy po usunięciu spirali Mirena dojdzie do krwawienia?

Dzien dobry Zdecydowalam się wyjąć spirale mirenna , ponieważ czuje się wzdeta brzuch mam jak balon bolą mnie jajniki , okres mam zawsze co miesiąc jest mniejszy i krótszy, Mam pytanie ,czy po usunięciu mirenny dojdzie do krwawienia i ile to może potrwać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po usunięciu spirali z jamy macicy, krwawienia miesiączkowe powracają do stanu sprzed założenia wkładki.