Czy po usunięciu tłuszczaka należy wykonać badanie histopatologiczne?

Witam dzisiaj miałam usuwanego tłuszczaka pod łopatka był spory bo miał aż 7,5/5,5 cm chirurg jak go wycial stwierdził że to typowy gładki tlusczak i że nie ma potrzeby wysyłać go do badania histopatologicznego. Czy może odrazu stwierdzić że nie ma takiej potrzeby i że on jest łagodny a nie złośliwy? Trochę mnie to martwi że lekarz nie widzi potrzeby wysłania do badania

Nie jest to bezwzględnie konieczne, aczkolwiek osobiście zawsze to robię.
Jeżeli lekarz wycinający zmianę jest pewny rozpoznania to nie musi wysyłać do histopatologa.