Czy po wstawieniu endoprotezy można biegać?

Dostałem odpowiedz na temat wstawienia Endoprotezy ale interesuje mnie jeszcze ,mianowicie jaka powinna być endoproteza , jej nazwa jak długo będzie można jej używać gdy będzie się biegać amatorsko by móc dalej biegać czy w ogóle będzie można Jeżeli można to czekam na wyczerpujacą odpowiedz i pomoc w mojej sprawie pozdrawiam Roman Ps- bardzo proszę podać nazwę endoprotezy jaką mógłbym zaszeregować swojemu lekarzowi prowadzącemu z góry bardzo dziękuje

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, niestety wiadomości o jakie Pan pyta są nie do ustalenia w takiej sytuacji. Nie wiem z jakiego powodu ma Pan zaproponowaną endoprotezoplastykę, jaki jest Pana obecny stan zdrowia. Natomiast co do nazw i jakości to wszystko zależy od szpitala w którym będzie miał Pan wykonywaną operację i zależy od kontraktu tego szpitala z danym producentem protez. Długość to także kwestia indywidualna i zależy od Pana budowy anatomiczne i choroby na którą Pan cierpi. Na pewno po zabieg czeka wielotygodniowa rehabilitacja i oszczędzanie operowanej kończyny. Co będzie miesiące później jest bardzo trudne do przewidzenia. Pozdrawiam serdecznie!