Czy po wszczepieniu rozrusznika można pracować fizycznie?

Witam, Chciałabym się dowiedzieć, czy przy arytmii, a mianowicie trwałym migotaniu przedsionków można pracować fizycznie? Mój tata, który ma 53 lata jest na nią chory od nie dawna, bo jak dotąd dobrze się czuł dopóki nie dostał ataku po którym lekarze powiedzieli, że ma taką arytmie i został mu wszczepiony rozrusznik serca jakieś pół miesiąca temu. Wiem, że przy szybszym spacerze czy jakimkolwiek wysiłku który dla mnie nie stwarza problemu on się strasznie męczy. Więc chciałabym się dowiedzieć, czy wróci do pracy czy raczej będzie musiał przejść na rentę?

Witam serdecznie,
Zaburzenia rytmu pod postacią migotania przedsionków są różnie tolerowane przez pacjentów. Część pacjentów z migotaniem w miarę normalnie funkcjonuje, a niestety pozostali muszą zmienić swój dotychczasowy tryb życia.
W przypadku Pańskiego taty najprawdopodobniej takie zmiany w codziennym życiu są niezbędne. Jeżeli ma małą tolerancję wysiłku fizycznego to fizycznie pracować nie powinien. Prawdopodobnie konieczne będzie złożenie dokumentów celem uzyskania renty.
Pozdrawiam