Czy po wycięciu połowy raka może on odrosnąć?

Witam. Mam pytanie dotyczące nowotworu płuc. Mój wujek miał właśnie raka płuc i lekarze wycięli mu kawałek tego raka,ponieważ serce praktycznie zatrzymywało się na stole operacyjnym. Więc po kilku tygodniach mojego wujka wypisali do domu. Po kilku tygodniach znów trafił do szpitala bo znów rak się odnowił i po kilku dniach zmarł. Czy po wycięciu połowy raka może odrosnąć? Czy jest taka możliwość?

Witam , nie bardzo rozumiem pytanie! Przecież odstąpiono w trakcie operacji ( z konieczności,jak rozumiem) od wycięcia guza w całości! Jak więc można mówić o "odrośnięciu" nowotworu , który pozostał po operacji!?!? z.żurawski