Czy po wykonaniu ablacji zwiększy się frakcja wyrzutowa oraz zlikwiduje się migotanie przedsionków?

Jestem chory na serce od kilkunastu lat,mam wszczepiony kardiowerter.W ostatnim okresie dostałem migotania przedsionków,gdzie otrzymałem lek na krzepliwość krwi oraz wykonano kardiowersję ,efekt utrzymał się przez dwa m-ce.W najbliższym czasie będę miał ablację.Moja frakcja wyrzutowa jest na poziomie 30%.Moje pytanie: czy po wykonaniu ablacji zwiększy się frakcja wyrzutowa oraz zlikwiduje się migotanie przedsionków i poprawi się wydajność serca.Dziękuje za udzielenie odpowiedzi.

Lek. Katarzyna Szymczak

Zabieg ablacji jest wykonywany właśnie po to aby nie wyeliminować napady migotania przedsionków, możliwe że przy okazji poprawi się frakcja wyrzutowa i wydolność serca, jednak oczywiście nie ma 100% pewności że tak będzie, w razie wątpliwości sugeruję porozmawiać z kardiologiem.
Pozdrawiam