Czy po wykonaniu ablacji zwiększy się frakcja wyrzutowa oraz zlikwiduje się migotanie przedsionków u 74-latka?

Jestem chory na serce od kilkunastu lat,mam wszczepiony kardiowerter.W ostatnim okresie dostałem migotania przedsionków,gdzie otrzymałem lek na krzepliwość krwi oraz wykonano kardiowersję ,efekt utrzymał się przez dwa m-ce.W najbliższym czasie będę miał ablację.Moja frakcja wyrzutowa jest na poziomie 30%.Moje pytanie: czy po wykonaniu ablacji zwiększy się frakcja wyrzutowa oraz zlikwiduje się migotanie przedsionków i poprawi się wydajność serca.Dziękuje za udzielenie odpowiedzi.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jest na to szansa,chodzi o zapobieganie nawrotom migotania przedsionków, a kiedy serce będzie pracowało w normalnym (zatokowym) rytmie , jest duza szansa że poprawi się frakcja wyrzutowa i wydolność serca.
Pozdrawiam