Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po wyleczeniu infekcji czynności oddechowe powrócą?

Witam. Pisze w sprawie swojego ojca ma 66 lat i został przywieziony do szpitala z infekcja dróg oddechowych. Od 4 lat leczy się na POChP. Trafił na oddział pulmonologii gdzie niestety stan się pogorszył i występuje ciężka niewydolność oddechowa. Lekarze mówią że ma również niewydolność nerek spowodowaną cukrzycą st. 2. Jest w stanie sedacji propofolem i podłączony do respiratora już trzecia dobę. Po próbie odłączenia respiratora nie oddycha na tyle żeby móc bo odłączyć na stałe. Panie doktorze czy jest szansa że po wyleczeniu infekcji gdzie lekarze jeszcze o to walczą wyjdzie z tego? Dodam że widać iż ojciec odczuwa ból w czasie iniekcji propofolu i to mnie dobija bo widać że jest częściowo świadomy tego co się dzieje. Widać u niego ból i cierpienie. Proszę o odpowiedź czego się można spodziewać.
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 5 miesięcy temu

Wpływ cukrzycy na choroby serca

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To już choroba cywilizacyjna. Czy cukrzyca może przyczynić się do powstania innych chorób lub ich rozwoju?

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Stan pacjenta wygląda na bardzo ciężki, infekcja tocząca się w drogach oddechowych powoduje to że pacjent nie może samodzielnie oddychać i nie może podjąć ponownej czynności oddechowej, lekarze na pewno będą podejmowali próby powrotu oddechu własnego pacjenta. Jednak przy dużym obciążeniu pacjenta chorobami ogólnymi trzeba liczyć się z każdą możliwością, nawet taką, że oddech własny pacjenta nie powróci.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy